Elastcom Plastonit Antiplakát

Český výrobce nátěrových a hydroizolačních hmot

Speciální ochranný nátěr ULTRA-STOP

Ochranný nátěr na plastové povrchy -  ULTRA-STOP

  • Speciální nano nátěr na plastové okna a světlíky
  • Blokuje více než 85% průniku sluneční energie
  • Snižuje teplotu v interiéru a tím náklady na klimatizaci objektů
  • Zabraňuje pronikání IR a UV záření


Ultra-stop je světově unikátní nátěr na plastové povrchy s vynikající charakteristikoureflexe solárního tepla spolu s téměř úplným zamezením pronikání viditelného světla. Výsledkem viditelného světla procházejícím nátěrem je lepší osvětlení hlouběji v místnostech beze stínů a efektu oslnění. Ultra-stop podporuje filozofii využití prvku střešního denního světla a zlepšení jeho vlastností.

Běžná záruční doba je 3-5 let, ale v normálním stavu na ploše má životnost kolem 10 let, někdy i déle. Našim zákazníkům zaručujeme prodloužení záruční doby, pokud nám umožní kontrolovat povrchy během prvních 3 let alespoň dvakrát, kde zkontrolujeme stav nátěru a v případě potřeby opravíme případné škody.

Ultra-stop je základní nátěr z alkydové pryskyřice s přídavkem pigmentů a speciálních nano filtrů oxidů kovů. Ultra-stop vytváří speciální okenní "nátěrové fólie" a pracuje stejným způsobem. To znamená, že nano částice v nátěru po nanesení vytvářejí jistouformu zrcadla a odráží IR a UV záření. Je vhodný na polykarbonáty, lexan, plexiskla a skla. Aplikovat ho smí pouze speciálně vyškolení odborníci. Nátěry jsou testovány Oddělením jakosti zboží v Záhřebu (Chorvatsko).

Ultra-stop je po aplikaci přední vrstva okenní fólie a pracuje způsobem, že nano částice v nátěru po nanesení vytvářejí specifickou formu zrcadla a odráží IR a UV záření. Pomocí pigmentů mohou být zabarvené pro zastínění chráněných prostor. Ultra-stop se nyní vyrábí většinou v ledově bílé barvě, která může být změněna dle přání zákazníka při odběru minimálního množství 200 l na jednu objednávku. Tenhle nátěr může být dobarvovaný v různých odstínech šedé barvy. S barvením se polo průhlednost ztrácí, k příkladu, při tmavě šedé barvě se ztratí asi 70% denního světla, ale zároveň dokáže blokovat více než 85% normálního pronikání sluneční energie. V současnosti nabízíme řadu 17 odstínů a každý z nich tvoří jiné procento ochrany proti škodlivé sluneční energii. 

Speciální ochranný nátěr Ultra-stop blokujeme sluneční energii a ne přímo teplotu, která je výsledkem přenosu energie.  Ultra-stop na chráněném povrchu působí jako brzda  přímého dopadu sluneční energie, což má za následek snížení nákladů na vytápění místností ve srovnávání s nechráněnými plohami.
Vzhledem k tomu, že nátěry jsou tekuté, dokonale přilnou na různé podklady, a to i na ty, které nejsou ploché, jako je konstrukční sklo a sklo s drátěnou vložkou plochy, a též na plastové základy. Nátěr je vhodný pro skleněné a plastové střechy, světlíky, vnější (nenosné) stěny apod. 

Je málo známo, že je přítomné UV záření ikdyž je obloha zatažená a způsobuje vyblednutí objektů, vlhkost vzduchu, teplotu, kyselost apod.  Mění se barvy objektů, tkaniny ztrácejí kvalitu a kůže praská. Rychlost rozkladu závisí na kvalitě barvy. Je vědecky dokázáno, že UV paprsky urychlují tento proces (produkují peroxid vodíku, což má za následek vyblednutí). Lidé si vůči tomu jevu pomáhají různými způsoby: závěsy, průhlednými markýzami, kterými zakryjí vystavené předměty, ale tato opatření přitom nesnižují blednutí způsobené UV zářením.

Až 80 - 90% poškození by se zabránilo absorpcí UV záření. To vám umožní nátěr Ultra-stop.
Pomocí jednoho z mnoha charakteristických jemných odstínů barev můžete dát fasádě budovy nový vzhled. Množství absorpce může být přizpůsobeno individuálním potřebám. Chcete-li ochranu proti vyblednutí, můžete použít transparentní nátěr. Pokud chcete méně tepla, můžete použít nátěr s vyšším stupněm absorpce infračerveného světla. Výsledkem je celkové zvýšení účinnosti.  V létě je možné zabránit absorpci více jak 50% sálavého tepla, které pochází přímo ze slunce, nebo se odráží od ostatních budov či ulic. Vnitřní teplota se sníží a rovnoměrně rozloží, což snižuje náklady na klimatizaci, nebo jí již není vůbec potřeba. V zimě zabraňuje únikům tepla z místnosti, což snižuje náklady na vytápění.

Ultra-stop snižuje potřebu četnosti záclon a žaluzií, jejích čištění, opravy nebo jejich výměny.
S nátěrovou hmotou Ultra-stop „FROST COATING" je možné získat rozptýlené světlo a útulnou atmosféru.

Ochrana před sluncem Ultra-stop je rozdělená do tří skupin, podle typů povrchů, na které se používá nátěr. Je tedy vhodný na všechny druhy skla a plastové povrchy dostupné na trhu.

Dle našeho zjištění je Ultra-stop světově unikátní nátěr na plastové povrchy s vynikající schopností reflexe slunečního tepla spolu s téměř úplným zabráněním pronikání viditelného světla. Výsledným efektem světla procházejícího nátěrem je vyšší osvětlení v místnostech (bez stínů a oslnění). Ultra-stop podporuje filozofii využití prvku stropního denního světla a zlepšení jeho vlastností.

V PŘÍPADĚ VAŠEHO ZÁJMU NÁS KONTAKTUJTE!

Aplikace Ultra-stopu na okna průmyslové budovy

1 | Aplikace Ultra-stopu na okna průmyslové budovy

Výsledný efekt na ploché střeše

2 | Výsledný efekt na ploché střeše

Výsledný efekt na ploché střeše

3 | Výsledný efekt na ploché střeše

Nástřik na světlík

4 | Nástřik na světlík

Ultra-stop použitý na střechách parkoviště

5 | Ultra-stop použitý na střechách parkoviště

Průnik světla přes natřené střešní okno

6 | Průnik světla přes natřené střešní okno

Okno průmyslové budovy po aplikaci Ultra-stop

7 | Okno průmyslové budovy po aplikaci Ultra-stop

Ultra-stop na oknách v průmyslovém areálu

8 | Ultra-stop na oknách v průmyslovém areálu

Výsledný efekt na střechách

9 | Výsledný efekt na střechách

Aplikace na okna v průmyslovém komplexu

10 | Aplikace na okna v průmyslovém komplexu

Výsledný nátěr Ultra-stop

11 | Výsledný nátěr Ultra-stop

Nástřik na střešní světlíky

12 | Nástřik na střešní světlíky

Aplikace na plochou střechu

13 | Aplikace na plochou střechu

AKTUALITY

16.12.2014 » PF 2015

V uplynulém roce jsme odvedli spoustu práce. Tvrdě jsme pracovali, inovovali a ob...

16.09.2014 » Opravtestrechu.cz -...

Právě dnes jsme spustili nový web www.opravtestrechu.cz, který vás jednoduše a srozu...

Více aktualit

Kontakt

IZOL-PLASTIK s.r.o.
Sídlo: Gajdošova 16,
615 00 Brno, Česká republika

Kancelář: Jahodová 64, Brno-Tuřany

Tel.: +420 548 216 521
Email: info@izolplastik.cz

O společnosti